Kelionėse gyventojai patiria vis daugiau nuostolių: kaip tinkamai susiplanuoti žiemos atostogas?
2023-12-28 | AB „Lietuvos draudimas“

Praėjus didžiosioms metų šventėms, nemaža dalis gyventojų įgyvendina savo žiemos kelionių planus. Vieni atostogautojai sausio mėnesį ilsisi šiltuose kraštuose, kiti renkasi aktyvų poilsį slidinėjant. „Lietuvos draudimo“ duomenimis, šiais metais keliautojai daugiausiai susidūrė su nenumatytomis išlaidomis dėl ligos, atšauktų ar nukeltų skrydžių, nemažai nuostolių pridarė ir prarastas bagažas.

Rūpesčiai dėl sveikatos

Pasak Artūro Juodeikio, „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento vadovo, šiemet gyventojai daugiausiai nuostolių patyrė keliaudami ir ilsėdamiesi Turkijoje, Ispanijoje ir Egipte.

„Šiltuose kraštuose dažnai pasitaiko žalų, susijusių su sveikatos sutrikimais. Dažniausi iš jų yra apsinuodijimas, įvairūs sutrenkimai, lūžiai bei peršalimas. Sveikata dažnai sutrinka dėl kondicionierių – žmonės skundžiasi peršalimu ir būtent kondicionieriai tam turi didelės įtakos.

Per 11 šių metų mėnesių kelionėse patirtiems nuostoliams padengti mūsų draudimo bendrovė jau yra išmokėjusi beveik 1,5 mln. eurų, ir tai yra 20 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį praėjusiais metais“, – situaciją komentuoja draudimo ekspertas.

Pasak A. Juodeikio, šiais metais didžiausia vieno patirto nuostolio suma viršijo 54 tūkst. eurų, ir tai taip pat buvo išlaidos dėl sveikatos sutrikimo.

Slidinėjant patiriamos traumos

„Kalbant apie keliones žiemą, nemažai nuostolių nutinka Prancūzijoje, Austrijoje, Slovakijoje, Italijoje. Šios šalys yra populiarios tarp slidinėtojų, kurie aktyvių atostogų metu patiria įvairių traumų. Dažni yra kojų, rankų sumušimai ir lūžiai, plyšę ar patempti raiščiai, peties išnirimai.

Būtent gruodį ir sausį tokių keliautojų traumų pastebime daugiausiai. Kalnuose patirtos traumos yra skausmingos, sutrikdo visą kelionę, o ir grįžus namo dažnai klientai kurį laiką dar būna nedarbingi“, – sako A. Juodeikis.

Draudimo ekspertas pabrėžia, kad elgesys slidinėjimo trasose turėtų būti panašus į saugų automobilio vairavimą – svarbu atidžiai stebėti, kas vyksta aplink, kitus slidininkus, įvertinti savo asmenines galimybes.

„Įprastai sausio mėnesį būna fiksuojamas pats slidinėjimo pikas, todėl trasose itin daug entuziastų, ir tai padidina riziką susidurti, susižeisti. Todėl saugus atstumas, įspėjamųjų ženklų ir nuorodų stebėjimas, savo galimybių įvertinimas yra labai svarbūs veiksniai“, – atkreipia dėmesį „Lietuvos draudimo“ atstovas.

Dingęs bagažas

A. Juodeikis taip pat išskiria augančius dingstančio bei vėluojančio keliautojų bagažo skaičius.

„Mūsų bendrovės duomenimis, šiemet prarasto bagažo skaičius augo 30 proc. Vasarą keliautojams galbūt tai nėra taip skausminga, nes daiktų mažiau, blogiausiu atveju galima daugelį daiktų įsigyti nuvykus į užsienio šalį. Tačiau žiemą keliautojų bagažas dažnai yra dar vertingesnis, todėl nelaimės atveju ir patiriami nuostoliai yra didesni“, – pastebi ekspertas.

Anot jo, keliones planuojantys gyventojai turėtų pagalvoti ir apie papildomas apsaugas, kad sugadintų atostogų tikimybė būtų kuo mažesnė.

„Neatidėkite pasiruošimo paskutinei minutei, ypač jei keliaujate su vaikais. Verta apsvarstyti, pasidomėti, ko gali prireikti tam tikros kelionės metu ir tinkamai įsivertinti galimas rizikas, pasidomėti kelionių draudimo sąlygomis.

Kadangi nelaimingų įvykių ir nuostolių sumos šiemet augo – pravartu žinoti apsaugos galimybes. Kitu atveju patirti nuostoliai gali viršyti ir visą suplanuotų atostogų biudžetą“, – sako A. Juodeikis.

Draudikai primena: trys pagrindinės nelaimės namuose, kurios gali užklupti šventiniu laikotarpiu
2023-12-20 | AB „Lietuvos draudimas“