Šaligatviai virto čiuožyklomis: dėl patirtų traumų gyventojams išmokėta virš 100 tūkst. eurų
2024-01-12 | AB „Lietuvos draudimas“

Šią savaitę šalies gyventojai pajuto, ką reiškia drastiški temperatūros svyravimai, kai kelių parų bėgyje didelį šaltį pakeičia atodrėkis ir dėl to ant šaligatvių, pėsčiųjų takų, kiemų dangos formuojasi ledas. Pirminės sveikatos priežiūros įstaigos ir skubios medicinos pagalbos centrai pastarosiomis dienomis fiksavo smarkiai išaugusį nuo įvairų traumų nukentėjusių gyventojų skaičių. „Lietuvos draudimo“ duomenimis, per pirmąsias 10 sausio mėnesio dienų apie žalas dėl įvairių patirtų traumų paslydus ar pargriuvus pranešė arti 400 gyventojų – jiems išmokėta bendra kiek daugiau nei 100 tūkst. eurų siekianti suma.

„Šiomis dienomis matomas atodrėkis, kurį lydėjo lijundra ir plikšala − kone pirmasis ilgiau trukęs toks gamtos reiškinys šią žiemą. Nors jis paprastai yra būdingas kiekvienai žiemai Lietuvoje, tačiau gyventojų patirtų traumų gausa rodo, kad plikšala kasmet užklumpa gyventojus netikėtai. Mūsų duomenys rodo, kad tokiu oru daugiausiai traumų žmonės patiria dėl raiščių patempimų, plaštakos traumų, blauzdos ir čiurnos kaulų lūžimų bei dilbio ir riešo kaulo lūžimų“, – sako Artūras Juodeikis, „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento vadovas.

Draudimo ekspertas atkreipia dėmesį, kad tikrasis dėl slidžios dangos nukentėjusių gyventojų skaičius paaiškėja kiek vėliau.

„Nors į draudikus jau kreipėsi nemažai traumas patyrusių gyventojų, visgi jų skaičius drastiškai šokteli aukštyn praėjus kelioms dienoms po pačių slidžiausių dienų. Patyrę traumas žmonės pirmiausia rūpinasi savo sveikata ir kreipiasi į gydymo įstaigas, ir tik vėliau apie traumas jie praneša draudikams. Įvertinę pirmųjų 10 sausio dienų duomenis, matome, kad vidutinė tokios išmokos suma sudaro apie 260 eurų“, − komentuoja A. Juodeikis.

Pasak jo, paprastai tokio pobūdžio traumos būna skausmingos, jų gydymas neretai gali trukti ir ilgiau nei mėnesį, kai kurios traumos turi ir sunkių išliekamųjų padarinių. Didžiausia šių metų traumos išmoka siekia 2,5 tūkst. eurų, kai paslydęs asmuo patyrė rimtų skruostikaulio ir žandikaulio sužalojimų.

Draudimo ekspertas akcentuoja, jog norint išvengti traumų, ypač sulaukus plikledžio, reikia gerai įvertinti būtinybę judėti pėsčiomis lauke. Tai ypač aktualu pagyvenusiems žmonėms, kurie paprastai sudaro didžiąją traumas dėl slidžios dangos patyrusių gyventojų dalį.

„Jei visgi išeiti iš namų yra būtina, geriau tai daryti ne ryte ir palaukti, kol šaligatviai bus pabarstyti smėlio ir druskos mišiniu. Kelionei pėsčiomis reiktų nusimatyti daugiau laiko, būti atidiems ir jokiu būdu neskubėti, judėti dedant mažus žingsnius, panašiai kaip vaikšto pingvinai – tuomet skaudžių traumų gali pavykti išvengti“, − pataria ekspertas.

Pasak A. Juodeikio, jei visgi traumos išvengti nepavyko, pirmiausia būtina kreiptis į gydymo įstaigą. Net jei nejaučiamas labai didelis skausmas, gali būti patempti raiščiai, skilęs kaulas. Todėl pirma būtina pasirūpinti savo sveikata, o į savo draudimo bendrovę dėl asmens draudimo išmokos kreiptis galima ir po kiek laiko, kai jau yra aiškus traumos pobūdis.

Remiantis „Lietuvos draudimo“ duomenimis, praėjusiais metais buvo fiksuota kone 1600 žalų dėl traumų, kurioms kompensuoti išmokėta bendra suma sudarė 3,8 mln. eurų. Vidutinė traumos išmokos suma 2023 m. siekė apie 240 eurų.

Kaip tinkamai pasirūpinti būsto draudimu?
2024-01-09 | AB „Lietuvos draudimas“